تبلیغات
سرگرمی و مطالب خواندنی .عکس های جالب و طنز - تهاجمی دیگر ( شبیح خونی دیگر )
 تهاجمی دیگر ( شبیح خونی دیگر ) ...

Farsi 1   : تهاجم یا فرهنگ سازی ؟ !

بار دیگر شاهد یکی دیگر از هجمه های فرهنگی غرب بر جامعه ایران اسلامی و بالاخص جوانان عزیز هستیم . بسیاری از شما دوستان شاید با شبکه Farsi 1 آشنا باشید و یا خبرهایی  از آن شنیده باشید . این شبکه ماهواره ای که حدود یک سال از فعالیتش میگذرد سهم زیادی را در پر کردن اوقات فراغت خانواده ها داشته است . یکی از مجله های خانوادگی منتشر شده در فروردین 89 مقاله ای را در مورد این کانال نوشته بود و بررسی کرده بود مردم چقدر از اوقات تعطیل خود در ایام نوروز را صرف دیدن برنامه های این کانال کرده بودند . و برای آنها خیلی مهم تر بود که بدانندسرنوشت ویکتوریا چه خواهد شد تا سرنوشت عزیز آقا و تقی تاکسی و ...

 

در ادامه مطلب بخوانید ....

نظرات شما عزیزان برایم خیلی مهم است لطفا بگویید شما چی فکر می کنید ؟

حتی نوشته بود که یکی از خوانندگان مجله گفته بودند که خانواده ایشان تمایل زیادی برای رفتن به مسافرت های نوروزی نداشته بودند و یک نفر را مامور کرده بودند که  در ایامی که به سفر خواهند رفت حتما برنامه ها را ضبط کند تا پس از بازگشت آنها را ببینند .

 مقاله ای درباره این کانال

شبكه فارسی 1 در روز شنبه 10 مرداد برابر با اول آگوست 2009 برنامه‌های خود را شروع کرد. برنامه‌های این شبکه اغلب شامل پخش سریال های خانوادگی و تفریحی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و کره به زبان فارسی (دوبله) و نیز موزیک ویدئوهای خاص می باشد. متأسفانه بدلیل ناآگاهی مخاطبین از اهداف پیدا و پنهان گردانندگان این شبکه، در حال حاضر شبکه فارسی 1 مخاطبین بسیاری را از میان جوانان و بخصوص خانواده‌ها به خود اختصاص داده است. این موضوع هشدار و زنگ خطری جدی برای خانواده‌های اصیل و كسانی كه نگران آینده فرهنگ اجتماعی كشور هستند، می‌باشد.

 

آشنایی با مدیر شبکه فارسی 1

از نکات قابل توجه در خصوص شبکه فارسی 1 مدیریت و شیوه اداره این شبکه است كه آگاهی از آن می‌تواند در تشریح اهداف و نیات پنهان این شبکه برای مخاطبین موثر واقع شود.
شبکه فارسی 1 متعلق به فردی به نام «روبرت مرداک» امپراطور رسانه‌ای و چهارمین مرد قدرتمند آسیاست. دفتر مرکزی این شبکه در هنگ کنگ قرار دارد و توسط کمپانی معروف استار متعلق به نیوز کورپریشین واقع در نیویورک و با همکاری شرکت افغانی موبی متعلق به خانواده محسنی اداره می شود
.

 روبرت مرداک کیست؟

روبرت مرداک یهودی استرالیایی الاصلی است که به سلطان شیطانی رسانه‌ها معروف است. او دارای 60 شبکه تلویزیونی به 13 زبان مختلف است که روزانه حداقل 300 میلیون مخاطب را به خود جلب می کند. همینطور مسئولیت 100 روزنامه و مجله معتبر همچون دیلی تلگراف، وال استریت ژورنال، تایمز، ساندی تایمز، نیویورک پست و نیز شبکه‌های خبری معروفی همچون فاکس، فاکس نیوز و اسکای نیوز و سایت‌هایی همچون "مای اسپیس" بر عهده این فرد است. روبرت مرداک که از صهیونیست های بسیار با نفوذ در دنیاست بارها شخصاً به دخالت در امور دیگر کشورها از طریق همین شبکه افسانه‌ای رسانه‌ای اذعان داشته است که شاید یکی از مهمترین این کارکردها، اثرگذاری و هدایت افکار عمومی توسط شبکه فاکس نیوز در جریان جنگ آمریکا علیه عراق باشد.

شخصیت عجیب مرداک بسیار قابل تأمل است او در عین حالی که هدایت بزرگترین بنگاه های خبری را بر عهده دارد بیشترین تمرکز خود را بر برنامه های تفریحی ـ سرگرمی نهاده است. در عین حال پر تیراژ ترین مجله انگلیسی یعنی نیوز آوورلد که یک مجله جنسی است متعلق به اوست و همینطور پر تیراژترین انجیل جهان توسط انتشارات او (واندروان) در آمریکا به چاپ می رسد. همین اندک به خوبی بیانگر آن است که لقب سلطان شیطانی رسانه ها لقب برازنده ای برای مرداک است.


اهدافی هولناک

در حال حاضر شبکه فارسی 1 ظاهراً برنامه های خود را برای مخاطبان فارسی زبان افغان، تاجیک و ایران تهیه و پخش می کند، لیکن به خوبی مشخص است تمرکز اصلی برنامه ها بر روی مخاطبان ایرانی است. برنامه‌های این شبکه فارسی شامل پخش سریال های تفریحی و خانوادگی با دوبله فارسی و نیز موسقی تصویرهای خاص با محتوای جنسی و خشونت می‌باشد. از این بابت این شبکه نسبت به دیگر شبکه ها، حتی شبکه 24 ساعته ام بی سی پرشیا که پیش از این پخش فیلم های سینمایی روز هالیوود با زیرنویس فارسی را در ماهواره عرب ست آغاز کرده بود متمایز است. (البته فراموش نشود شبكه «ام بی سی پرشیا» توسط وهابیون عربستان پشتیبانی و حمایت می‌شود.)


ویژگی های این شبکه را از دو نظر می توان بررسی کرد

1 - شاخص‌های ظاهری

- این شبکه برای اولین بار اقدام به دوبله آثار نمایشی روز اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی به زبان فارسی نموده است. اگر چه کیفیت این دوبله ها بسیار ضعیف و غیر قابل مقایسه با دوبله فیلم های خارجی در داخل ایران است لیکن در مقایسه با شیوه زیرنویس فارسی این آثار که در دیگر شبکه ها صورت می گیرد توانسته است نظر مخاطبین خود را به نوعی جلب کند. پیش بینی می شود به تدریج شبکه فارسی 1 تلاش کند این نقیصه را نیز رفع نماید و به کیفیت دوبله آثار پخش شده بیافزاید.

- از ویژگی های دیگر این شبکه پخش سریال های طولانی مدت و دنباله دار خانوادگی و تفریحی معمولی است که مخاطب اصلی آن خانواده ها بوده و با هدف کاملاً تفریحی تهیه و پخش می شوند. بخشی از برنامه های این شبکه هم به پخش موزیک ویدئوهایی اختصاص دارد که غالباً مضامین جنسی و خشونت را به تصویر می کشند.

- استفاده از وله های خاص غالباً با غلبه رنگ های صورتی از ویژگی های دیگر برنامه‌های این شبکه است. رنگ صورتی خصوصاً آنجا که در کنار رنگ های تیره ( مشکی ) قرار می گیرد از رنگهای ویژه و مورد توجه شبکه‌های غیراخلاقی بوده و به شدت در تولیدات بصری (مجله ها، سایت ها و ...) با موضوعات غیر اخلاقی به کار می‌رود. كه البته این مسأله بر حسب اتفاق نیست و مطابق نظر روانشناسان تأثیرات منفی زیادی در رفتار جنسی مخاطبین می‌گذارد.


2 - شاخص های محتوایی

به نظر نمی‌رسد آقای روبرت مرداک - یکی از بزرگترین مردان رسانه ای جهان - آنقدر دست و دلباز باشد كه تنها با هدف سرگرم کردن مخاطبان فارسی زبان، شرکت‌های متعددی در دبی، هنگ کنگ و نیویورک فعال کرده باشد و شبکه ای خاص را بر روی یکی از بهترین فرکانس های ماهواره‌ای هات برد راه اندازی نموده باشد. مطمئناً ایشان از این كار در تلاش برای رسیدن به اهدافی خاصی می‌باشند.
شبکه فارسی 1 اولین شبکه‌ای است که به طور تخصصی تمام تمرکز خود را بر روی خانواده‌ها نهاده است و حداكثر توان خویش را برای به انحراف كشاندن جوانان، ایجاد بی‌بندوباری در خانواده‌ها و عادی نشان دادن انحراف‌های اخلاقی در میان افراد خانواده را مورد توجه قرار داده است

مدیریت شبکه فارسی 1 با دقت و وسواس خاصی برنامه های خود را انتخاب می کند و آنچنان محتوای این سریالها برایشان مهم است که و به طور شتابزده و با دوبله‌ای نازل اما با سرعت در اختیار بینندگان فارسی زبان قرار می‌دهد. نگاهی به این سریال‌ها به خوبی نشان می‌دهد که تمام آنها در پرداختن به موضوعات ذیل مشترکند و به نظر می رسد قرار است در فارسی 1 به هیچ موضوعی غیر از این پرداخته نشود:

- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده
-
ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسرر و البته شوهر به زن
-
بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین
-
عادی جلوه دادن روابط نامشروع دختر و پسر
-
هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر
-
تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده

- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ( جالب است بدانیم این مفهوم سالهاست در برخی تولیدات روتین تلویزیونی خودمان هم تبلیغ می شود).
-
ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه و خانواده

- مخدوش نمودن رابطه فرزندان پسر و دختر در خانواده
-
افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص
-
پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان

کانون خانواده از مهمترین پایه های جامعه در کشورهای اسلامی و به خصوص ایران عزیزمان است و به خوبی مشخص است که گردانندگان این شبکه بر اهمیت این پایگاه مقدس در جامعه اسلامی واقفند و با مورد هجوم قرار دادن آن برنامه دراز مدتی را در ذهن طراحی نموده اند.


سخن پایانی

اگر به دقت برنامه های مختلف شبکه های فارسی زبان خارج از کشور را پیگیری کرده باشیم الحق باید بگوییم تنها جای چنین شبکه ای خالی بود!! شبکه فارسی 1 حلقه مفقوده حمله رسانه ای غرب و در رأس آن صهیونیست را علیه ایران اسلامی تکمیل می کند. حلقه ای که مشخصاً خانواده را در کانون توجه خود قرار داده و با هدف منفعل و منحرف نمودن آن، تهیه و پخش می شود.

 شبکه فارسی 1 در ادامه همان سناریوی از پیش طراحی شده ای شکل می گیرد که سالها پیش رهبر انقلاب از آن به عنوان تهاجم و شبیخون فرهنگی یاد کردند و امروز بیش از هر روزی نمودهای بارز این تفکر شیطانی را احساس می کنیم اما در این کارزار لازم است از اسباب و ادوات خاص خود برای مقابله و حتی تهاجم بهره جست. این ابزار چیزی نیست جز رسانه.

بی شک بسیاری از مخاطبین به دنبال پر نمودن اوقات فراغت خود به جستجو در کانال های ماهواره ای می‌پردازند و در این بین است که ناخودآگاه متوجه برنامه هایی می شوند که بر خلاف ظاهری فریبنده به شکار ارزش های متعالیشان خیز برداشته اند اینجاست که رسالت رسانه ملی دو چندان می شود.

در این كارزار وظیفه خانواده‌های محترم و جوانان تیزبین است كه با غنا بخشیدن به اوقات فراغت فرزندانشان و ایجاد سرگرمی‌های سالم و هدفمند،‌ نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب كنند و با برخورد آگاهانه از تحقق اهداف پشت پرده این دشمنان، كه با جلوه‌ای زیبا و دلنشین وارد این عرصه شده‌اند، جلوگیری نمایند.

 

منبع: رضا سیف پور؛ فارسی 1 و هجوم به ارزش‌های اخلاقی، خبرگزاری تابناك


نوشته شده توسط مانی در چهارشنبه 1389/03/5 و ساعت 01:14 بعد از ظهر
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ بوی ماه مهر
+ هدیه
+ .
+ تبریك
+ تبریک سال 90
+ عجایب اهرام ثلاثه مصر
+ شعر های جاده نشین
+ اسفند آخرین ماه سال
+ تبریک
+ کابوس

صفحات :